De miért van szükség ceremóniamesterre?

A jó ceremóniamester a lakodalom karmestere, kézben tartja az eseményeket, hogy minden gördülékenyen történjen, egy tanult, rutinos szakember. Tájékoztatja a násznépet mindenről, hogy a lagzi a tervezett ütemében haladjon. Ő foglalkozik elsősorban a násznép kéréseivel, hogy ne kelljen a váratlan helyzetekkel senkinek az ifjú párhoz fordulnia.

Folyamatosan kapcsolatban van a többi szolgáltatóval, hogy mindenki számára a legjobb képek szülessenek, senki se kapja hidegen a levesét…, mindenki elégedett legyen ezen a napon.

Természetesen dönthettek úgy, hogy egy ismerősötöket kéritek meg, aki levezeti a lakodalmat. Hiszen „minden nagyon sok szervezésbe, fáradtságba, pénzbe került, miért fizessek még ezért is?”

Szerintem pont emiatt van szükség a ceremóniamesterre. Rengeteg időt, erőfeszítést és pénzt áldoztatok a lakodalom megszervezésére. Ceremóniamesterként az a feladatom, hogy úgy vezessem le az esküvőtöket, ahogy elterveztétek. A Ti napotokon minden erőmmel azon leszek, hogy ez megvalósuljon, leveszem a terhet a vállatokról.

Egy ismerős nem biztos, hogy zökkenőmentesen le tud vezetni egy lakodalmat. Nincs meg benne a rutinja, nem biztos, hogy úgy tudja az eseményeket koordinálni, hogy minden gördülékenyen folyjon. Előfordulhat, hogy nem tud úgy 150 ember előtt beszélni, mint a baráti társaságban. Történhetnek váratlan helyzetek, elmegy az áram, vagy egyéb okok miatt csúszás van, ezeket is tudni kell egy ceremóniamesternek kezelni.

Másrészt az ismerős vendégként van jelen a lakodalmadon. Ebben az esetben ő is szeretné jól érezni magát, nem biztos, hogy a figyelme teljesen arra irányul, hogy az események úgy és akkor kövessék egymást, ahogy elterveztétek.